Zapraszamy na X Dni Japońskie, 16-17 kwietnia 2016 r.

Zaproszenie X Dni Japońskie

Szczegółowy program

 

Informujemy o IV Międzynarodowej Konferencji Nauczycieli Wychowania FizyczneIVMKNw Fgo "Piłka ręczna w szkole", która odbędzie się w dniach 2 – 4 czerwca 2016 r. w Kielcach.

Organizatorami Konferencji są: Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach orazŚwiętokrzyski Związek Piłki Ręcznej

Więcej…

 

Dyrektorzy i Nauczyciele szkół podstawowychalt

Informujemy Państwa o nowym, bezpłatnym programie dla nauczycieli szkół podstawowych przygotowanym przez współpracującą z WODN w Łodzi Fundację Uniwersytet Dzieci z Krakowa Zrób niedźwiedziom przysługę i zadbaj o edukację dla zrównoważonego rozwoju.

W programie zrównoważonego rozwoju nauczyciele szkół podstawowych skorzystają z ciekawych inspiracji na lekcje przyrodnicze, przygotują z uczniami autorskie makiety - rozwiązania związane z lokalnym środowiskiem i wezmą udział w konkursach.

Więcej…

 

Informacje o programie „Porcja Pozytywnej Energii”

 

Program edukacyjny „Porcja Pozytywnej Energii”, skierowany do uczniów i nauczycieli klas 1-6 szkół podstawowych, ma na celu propagowanie zasad zdrowego odżywiania oraz aktywności fizycznej. Obecnie trwa już III edycja Programu, w ramach którego nauczyciele otrzymują materiały dydaktyczne, pomocne w przekazywaniu dzieciom wiedzy na temat odpowiedniego sposobu żywienia,  wartościowych produktów spożywczych, przygotowywania zdrowych i smacznych posiłków, a także sposobów na aktywne spędzanie czasu.

Więcej…

 

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Miłośników Żubrów w partnerstwie z Polskim Związkiem Łowieckim realizuje projekt " O bioróżnorodności dla przyszłości - czyli jak uczyć, że sarna nie jest żoną jelenia". W ramach realizacji projektu organizowane są warsztaty na terenie szesnastu województw, skierowanych do nauczycieli przyrody/biologii oraz myśliwych zrzeszonych w PZŁ zajmujących się edukacją, a także edukatorów ekologicznych organizacji pozarządowych. Podczas warsztatów omawiane są m.in: zagadnienia z bioróżnorodności, przykładowe scenariusze zajęć do przeprowadzania w szkole jak i podczas zajęć w terenie oraz niektóre z edukacyjnych działań łowieckich. 

Więcej…

 

Zapraszamy do  ósmej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Młody Obywatel, realizowanego wspólnie przez Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Fundację BGK. Przedsięwzięcie jest kierowane do nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, a także ostatnich klas szkół podstawowych, bibliotek oraz instytucji kultury w całej Polsce. Udział w programie jest bezpłatny. 

Rekrutacja do programu potrwa do 29 lutego 2016 roku.

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie internetowej: www.mlodyobywatel.ceo.org.pl/

Więcej…

 

Zapraszamy do bezpłatnego przeszkolenia nauczycieli w zakresie projektu „Lekcje z ZUS”  zakończonego stosownym zaświadczeniem. logo-Lekcje-z-ZUS 2

Projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS” kończy się konkursem wiedzy dla uczniów pn. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Więcej…

 

Zapraszamy do udziału w konkursie ,,Zobacz prawa człowieka"

Więcej…

 

Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w programie pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej ,,Szkoła Dialogu 2015"

Więcej…

 
Więcej artykułów…