Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

IMG 4170

W dniu 14.03.2018 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym Dla Dzieci Niesłyszących przy ul. Krzywickiego 20 odbyła się trzecia z cyklu 4 konferencji w ramach projektu „Podnoszenie jakości edukacji włączającej w szkołach i placówkach w roku szkolnym 2017/18".
Organizatorzy konferencji to Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi i Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi.
Głównym celem projektu jest promowanie jakości w edukacji włączającej w szkołach i placówkach.
Tematem trzeciego spotkania była praca z dzieckiem z zaburzeniami rozwoju mowy i komunikacji językowej. Wykład pt.: „Jak wspierać i wspomagać ucznia z wadami rozwoju mowy niedosłuch, afazja..." wygłosiła prof. Dorota Podgórska-Jachnik. Warsztaty poprowadziły Panie: Agnieszka Moracka, Halina Ośkiewicz, Dorota Rzepczyńska, Bogumiła Feret, Monika Kępska i Aneta Walczak nauczyciele z SOSW na co dzień pracujący z dziećmi z takimi zaburzeniami.
W trakcie warsztatów uczestnicy poznali praktyczne aspekty z uczniem z zaburzeniami rozwoju mowy i komunikacji językowej.
W konferencji i warsztatach wzięło udział 55 nauczycieli.IMG 4169
Kolejna konferencja z tego cyklu odbędzie się w dniu 16.V.2018r. w siedzibie Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi ul. Kamińskiego 21. Głównym tematem tego spotkania będzie „Uczeń z zaburzeniami zachowania. Strategie pracy w środowisku szkolnym"

Zapraszamy

 


 

W dniu 17.01.2018 roku w siedzibie Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi odbyła się druga z cyklu 4 konferencji w ramach projektu „Podnoszenie jakości edukacji włączającej w szkołach i placówkach w roku szkolnym 2017/18". 17 01 2018 konferencja uns wodn 11Organizatorzy konferencji to Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi i Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi.
Głównym celem cyklu jest promowanie jakości w edukacji włączającej w szkołach i placówkach.
Tematem drugiego spotkania była praca z uczniem ze spektrum autyzmu i zespołem Aspergera

Wykład „Fakty i mity o autyzmie" wygłosiła Pani Aleksandra Skonieczna, a warsztaty poprowadziły Panie: Anna Stępniak-Petrynia, Joanna Mliller na co dzień prowadzące szkolenia w tym zakresie w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi oraz Pani Beata Sabicka pracownik Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi.

17 01 2018 konferencja uns wodn 02

W trakcie warsztatów uczestnicy poznali praktyczne aspekty z uczniem ze spektrum autyzmu i zespołem Aspergera.
W konferencji i warsztatach wzięło udział 76 nauczycieli.
Kolejna konferencja z tego cyklu odbędzie się w dniu 14.III.2018 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym Dla Dzieci Niesłyszących przy ul. Krzywickiego 20. Głównym tematem tego spotkania będzie „Jak wspierać i wspomagać ucznia z wadami rozwoju mowy niedosłuch, afazja".

Zapraszamy


Fotorelacja z konferencji 

W dniu 15.11.2017 roku w gmachu Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli odbyła się pierwsza z cyklu 4 konferencji w ramach projektu „Podnoszenie jakości edukacji włączającej w szkołach i placówkach w roku szkolnym 2017/18". phoca thumb m img 4136Organizatorzy konferencji to Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi i Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
Głównym celem cyklu jest promowanie jakości w edukacji włączającej w szkołach i placówkach .
Tematem pierwszego spotkania było omówienie i przybliżenie sytuacji dziecka/ucznia z chorobą przewlekłą w szkole publicznej.
Wykład na ten temat wygłosił dr Błażej Kmieciak wykładowca Uniwersytetu Medycznego w Łodzi a warsztaty poprowadziły Iwona Lanycia i Barbara Papierz konsultantki Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi.
W trakcie warsztatów uczestnicy uczyli się jak pomóc uczniowi z chorobą przewlekłą w dobrym funkcjonowaniu w szkole.
W konferencji i warsztatach wzięło udział 52 nauczycieli.dsc_0729

Fotorelacja z konferencjiZapraszamy

 


 

PROJEKT EDUKACYJNY
„Podnoszenie jakości edukacji włączającej w szkołach i placówkach” w roku szkolnym 2017/18

circle kidc wodn 2017

Zapraszamy nauczycieli, pedagogów, psychologów ze szkół i placówek województwa łódzkiego do udziału w projekcie edukacyjnym realizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi we współpracy z Uczelnią Nauk Społecznych.

CEL PROJEKTU: Promowanie jakości w edukacji włączającej w szkołach i placówkach

Harmonogram realizacji projektu

Data Tematyka Forma spotkania Czas Miejsce
15.XI. 2017r. „Uczeń z chorobą przewlekłą w szkole publicznej”

Konferencja
Warsztaty

14.30-17.30 WODN w Łodzi,ul. Wólczańska 202
17.0I.2018 „Praca z uczniem ze spektrum autyzmu i zespołem Aspergera” Konferencja
Warsztaty
14.30-18.00 UNS,ul. Kamińskiego 21
14.III.2018r. „ Jak wspierać i wspomagać ucznia z wadami rozwoju mowy niedosłuch, afazja…” Konferencja
Warsztaty
14.30-18.00 SOSW dla dzieci niesłyszących ul. Krzywickiego 20
16.V.2018r. „Uczeń z zaburzeniami zachowania. Strategie pracy w środowisku szkolnym” Konferencja
Warsztaty
14.30-18.00 UNS,ul. Kamińskiego 21

Projekt został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego

Uwagi organizacyjne:

  • W ramach projektu edukacyjnego każdy uczestnik może skorzystać z wybranych konferencji lub uczestniczyć w pełnym cyklu proponowanym w ramach projektu.
  • Po każdej konferencji otrzymacie Państwo zaświadczenie o udziale w formie doskonalenia, natomiast osoby uczestniczące w pełnym cyklu konferencji otrzymają dodatkowo certyfikat uczestnictwa w projekcie edukacyjnym.
  • Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w naszym projekcie edukacyjnym, życząc aby zdobyte doświadczenia stały się inspiracją do doskonalenia własnej praktyki pedagogicznej w pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
    Pobierz informację

Zapraszamy na czwartą w ramach projektu „Uczeń z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego w edukacji szkolnej" konferencję „Uczeń z zaburzeniami zachowania. Strategie pracy w środowisku szkolnym", która odbędzie się 16 maja 2018 r. w Uczelni Nauk Społecznych ul. Kamińskiego 21 w Łodzi.

PROGRAM KONFERENCJI
• 14.00 – 14.30 – rekrutacja uczestników
• 14.30 – 14.40 – powitanie uczestników i rozpoczęcie konferencji – dr Jan Kamiński, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi, Piotr Domżał, kanclerz Uczelni Nauk Społecznych
• 14.40 – 15.40 – wykład „Uczeń z zaburzeniami zachowania"– UNS w Łodzi
• 15.40 – 16.00 – przerwa kawowa
• 16.00 – 17.30 – warsztaty „Strategie pracy z uczniem z zaburzeniami zachowania" - konsultanci WODN w Łodzi i pracownicy UNS w Łodzi

 

Prosimy o przesłanie karty zgłoszenia do dnia 11 maja 2018 r. na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Pobierz kartę zgłoszenia na konferencję DOC

 

ROK SZKOLNY 2016/17

W dniu 23.03.2017 roku w gmachu Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli odbyła się już trzecia z cyklu 4 konferencji w ramach projektu: „Uczeń z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego w edukacji szkolnej”. Organizatorami konferencji byli Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WODN w Łodzi i Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
Głównym celem cyklu jest wieloaspektowe spojrzenie na proces edukacji i rewalidacji dziecka z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego oraz wymiana doświadczeń w zakresie możliwości jego wspierania.
     Tematem tej konferencji były „Zajęcia rewalidacyjne: podstawy prawne i aspekty merytoryczne
     Nauczyciele mieli okazję do lepszego poznania i zrozumienia roli rewalidacji w procesie pracy z uczniem z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.
     Wykład na ten temat wygłosiładr Joanna Przybyszewska, a warsztaty poprowadzili;. mgr Joanna Miller – „Jak wspomagać rozwój dziecka lub ucznia z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim”, mgr Edyta Sabicka – „Jak wspomagać rozwój dziecka lub ucznia z zespołem Aspergera, spektrum autyzmu”, mgr Marta Edelwajn-Markowska, mgr Magdalena Gawrońska „Jak wspomagać rozwój dziecka lub ucznia z zespołem Aspergera, spektrum autyzmu (elementy dogoterapii)”, mgr Agnieszka Morackamgr Halina Ośkiewicz, mgr Monika Wagner „Jak wspomagać rozwój dziecka lub ucznia niesłyszącego lub z afazją”.
     W trakcie warsztatów uczestnicy uczyli się jak prawidłowo zorganizować i poprowadzić zajęcia rewalidacyjne wskazane w orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego wydanym przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną.
     W konferencji i warsztatach wzięło udział 106 nauczycieli.
     Kolejna i ostatnia konferencja z tego cyklu odbędzie się w dniu 18 maja 2017 r. i poświecona będzie współpracy z rodzicami uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.
MATERIAŁY POKONFERENCYJNE
— Zajęcia rewalidacyjne: podstawy prawne i aspekty merytorycznedr Joanna Przybyszewska (PDF)
— Jak wspomagać rozwój dziecka/ucznia z autyzmem lub Zespołem Aspergera, Edyta Sabicka (PDF)
— Wspieranie rozwoju dzieci i uczniów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, Marta Edelwajn- Markowska, Magdalena Gawrońska (PDF)

foto1 foto2
foto4 foto3 

 

Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi i Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi w ramach projektu edukacyjnego „Uczeń z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego w edukacji szkolnej” zapraszają na kolejną  konferencję pt. „Planowanie pracy z uczniem mającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego w edukacji szkolnej”, która odbędzie się w dniu 01 grudnia 2016 r. w siedzibie Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi, ul. Kamińskiego 21.

Jednocześnie informujemy, iż karty zgłoszenia na konferencję można przesyłać elektronicznie na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; można je też wysłać faxem nr 42 636 61 46  do dnia 25 listopada 2016 r. lub do wyczerpania limitu miejsc.

O zakwalifikowaniu  decyduje kolejność zgłoszeń.

PROGRAM KONFERENCJI

KARTA ZGŁOSZEŃ

MATERIAŁY POKONFERENCYJNE: Przegląd przepisów prawa na rzecz ucznia ze SP

 

 

uczen z SPE 0001


W dniu 20.10.2016 roku w gmachu Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli odbyła się pierwsza z cyklu 4 konferencji w ramach projektu: „Uczeń z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego w edukacji szkolnej". Organizatorzy konferencji to Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WODN w Łodzi i Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi.


Głównym celem cyklu jest wieloaspektowe spojrzenie na proces edukacji i rewalidacji dziecka z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego oraz wymiana doświadczeń w zakresie możliwości jego wspierania.uczen z SPE 0002Tematem pierwszego spotkania było omówienie roli diagnozy funkcjonalnej w procesie planowania pracy z uczniem z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.


Wykład na ten temat wygłosiła dr hab. Beata Jachimczak, a warsztaty poprowadzili; Janina Bucka i Krzysztof Sibielski. W trakcie warsztatów uczestnicy uczyli się jak: prawidłowo zinterpretować diagnozę wynikającą z orzeczenia wydanego przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną oraz samodzielnie dokonać rozpoznania mocnych stron i trudności ucznia, określali obszary, w których uczeń potrzebuje wsparcia psychologiczno-pedagogicznego.uczen z SPE 0003

 

W konferencji i warsztatach wzięło udział 64 nauczycieli.

 

Kolejna konferencja z tego cyklu odbędzie się w dniu 1 grudnia 2016 r. i poświecona będzie planowaniu pracy z uczniem posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego w edukacji szkolnej.

 

uczen z SPE 0004

 

 

 

 

 

 

Materiały dla nauczycieli

Reportaż z TV TOYA

 


 

 

Konferencja WODN box  PATRONAT HONOROWY herb podpis z prawej

KonferencjaDiagnoza funkcjonalna podstawą programowania pracy z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych 

Więcej…