Kino na Temat to cykl dydaktyczny, realizowany wspólnie z Gazetą Wyborczą, dotyczący aktualnych tematów społecznych, takich jak: wykluczenie społeczne, bezrobocie młodych, życie na emigracji, bezdomność, tolerancja, a także innych KnT - logoważnych dla młodzieży w wieku dorastania tematów. Projekt skierowany jest do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Każde spotkanie składa się z dyskusji w kinie z udziałem ekspertów i gości oraz projekcji filmu dotyczącego danego tematu społecznego.

Kino na Temat Junior to projekt edukacyjny dla przedszkoli i uczniów szkół podstawowych. Uczymy jak zagłębiać się w świat przyrody czy ekologii, ale również próbujemy nazywać nasze emocje i uczymy współpracy w grupie. Organizujemy konkursy plastyczne i krótkie wypowiedzi literackie! Chcemy kształtować wyobraźnię, pobudzać myślenie i kreatywność naszych najmłodszych widzów.

Przed wybranymi seansami bajek z bieżącego repertuaru odbywać się będą krótkie quizy z pytaniami i z zagadkami, skonstruowanymi zgodne z obowiązującą podstawą programową w szkołach podstawowych.

Zainteresowanych ofertą Kina na Temat oraz Kina na Temat Junior prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu: 722 382 332 bądź na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Program jest realizowany w Kinie Helios w Łodzi, w CHR Sukcesja, al. Politechniki 1.