plakat KOLEDUJEMY 2016 small
III GÓLNOPOLSKI KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

Organizatorzy:

  • Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Łodzi
  • Akademia Humanistyczno – Ekonomiczna w Łodzi
  • Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi
  • XXVI Liceum Ogólnokształcące im. Kamila Baczyńskiego w Łodzi
  • Gimnazjum Publiczne nr 2 im. Królowej Jadwigi w Łodzi
  • Parafia św. Anny w Łodzi

KOMUNIKAT JURY III GÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK

Jury w składzie: 

  • Przewodnicząca: prof. Anna Domańska
  • Krzysztof Kozłowski
  • ks. Piotr Przybysz
  • Joanna Kucharska
  • Halina Kowalczuk

przyznało nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach następującym wykonawcom:

Szkoły Podstawowe

I Kategoria chóry:

  • I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 34 w Łodzi – przygotowanie – Izabela Muszyńska
  • II miejsce– Szkoła Podstawowa nr 202 w Łodzi – przygotowanie Dorota Smolarek – Dąbrowska
  • Wyróżnieni: Szkoła Podstawowa w Woli Zaradzyńskiej – przygotowanie – Piotr Kiliański

II Zespoły wokalno – instrumentalne:

  • I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 41 w Łodzi – przygotowanie – Katarzyna Sawiak
  • II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 12 w Łodzi – przygotowanie – Izabela Muszyńska
  • II miejsce - Szkoła Podstawowa w Niesułkowie – przygotowanie – Bożena Urquidi
  • III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 48 w Łodzi – przygotowanie – Ewa Jóźwiak
  • III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 173 w Łodzi – przygotowanie – Maria Sosnowska
  • III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 189 w Łodzi – przygotowanie – Anna Drajling

Wyróżnieni:

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Łodzi – przygotowanie – Krzysztof Słomczyński i Katarzyna Gronkiewicz
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Łodzi – przygotowanie – Małgorzata Błażejewska
  • Szkoła Podstawowa nr 189 w Łodzi – przygotowanie – Anna Drajling

III Zespoły instrumentalne:

  • III miejsce - Szkoła Podstawowa Łódzkiego Stowarzyszenie Oswiatowego – przygotowanie – Joanna Sztendel

IV Duety:

  • I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 205 w Łodzi – przygotowanie – Ewa Kryszczuk
  • II miejsce – Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi – przygotowanie Aldona Zawiślak

Wyróżnieni:

  • Prywatna Szkoła Podstawowa im. Krzysztofa Augustyniaka – przygotowanie – Anna Sosińska, Zbigniew Piasecki

Gimnazja

I Kategoria chóry:

  • I miejsce – Gimnazjum nr 1 w Zgierzu – przygotowanie – Małgorzata Ciechańska
  • III miejsce - Miejskie Gimnazjum w Aleksandrowie Łódzkim – przygotowanie Ewa Kolasa

 Wyróżnieni:

  • Katolickie Gimnazjum im . Jana Pawła III w Łodzi  – przygotowanie – Dorota Smolarek – Dąbrowska
  • Gimnazjum nr 1 w Łasku – przygotowanie Bożena Kluch

 II Zespoły wokalno – instrumentalne:

  • I miejsce – Zespół Szkolno - Gimnazjalny w Szczawinie – przygotowanie – Urszula Cłapińska
  • I miejsce – MDK w Aleksandrowie Łódzkim – przygotowanie – Małgorzata Domeradzka
  • II miejsce – Gimnazjum nr 3 w Łodzi – przygotowanie – Alicja Szymańska
  • III miejsce – Gimnazjum nr 2 w Łodzi – przygotowanie – Ewa Ludwisiak

Wyróżnieni:

  • Gimnazjum nr w Witoni – przygotowanie – Violetta Olesińska
  • Gimnazjum w Wiączyniu Dolnym – przygotowanie – Justyna Popławska
  • Zespół Szkół Specjalnych nr 6 w Łodzi– przygotowanie – Iwona Kaftan

III Duety:

Wyróżnieni:

  • Gimnazjum nr 36 w Łodzi – przygotowanie Ewa Kryszczuk
  • Zespół Szkół w Niewiadowie – przygotowanie Agnieszka Iwanicka – Szczepaniak
  • Gimnazjum nr 7 w Łodzi – przygotowanie Piotr Flies

Szkoły Ponadgimnazjalne

I Zespoły wokalne:

  • II miejsce VI LO w Łodzi – przygotowanie Kacper Zarudzki
  • II miejsce – ZS Salezjańskie w Lutomiersku – przygotowanie – Sławomir Kułak
  • III miejsce – XXI LO w Łodzi – Przygotowanie Aleksandra Jawis- Polanowska

II Duety:

  • XXXIII LO w Łodzi – Przygotowanie Małgorzata Sieradzka

 Nagroda Specjalna – dla ucznia VI LO w Łodzi Kacpra Zarudzkiego za aranżację i  przygotowanie wokalne zespołu „Harmonic” do konkursu.

 pastoralki 2016 1 pastoralki 2016 11

pastoralki 2016 7 pastoralki 2016 32

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć


Informujemy,  że w dniach 5 i 6 grudnia 2016 r. odbyły się eliminacje do III Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Jury konkursu wysłuchało 45 reprezentacji szkół - duetów, zespołów wokalnych, wokalno-instrumentalnych oraz chórów.

Wszystkich uczestników konkursu, dyrektorów szkół oraz nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu zapraszamy na uroczystą Galę, która odbędzie się w dniu 16 grudnia 2016 r. o godz. 12.00 w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych przy ul. Zachodniej 54. Podczas Gali wręczone zostaną nagrody dla laureatów konkursu, wysłuchamy także najpiękniejszych wykonań kolęd i pastorałek.

Informacji szczegółowych udzielamy pod numerem telefonu 42 636 81 83

Koordynator projektu: Halina Kowalczuk - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia


 

 

KOMUNIKAT JURY

II KONKURSOWYCH PREZENTACJI KOLĘD i PASTORAŁEK DLA SZKÓŁ I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO „Kolędujemy razem”.

Szanowni Państwo,IIkoledy 2016 0018

w dniu 8 stycznia 2016r. odbył się w Patio Akademii Humanistyczno Ekonomicznej w Łodzi Koncert Galowy II KONKURSOWYCH PREZENTACJI KOLĘD i PASTORAŁEK DLA SZKÓŁ I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO „Kolędujemy razem”. Nasze spotkanie uświetniły swoją obecnością władze AHE w Łodzi, przedstawiciele Urzędu Miasta Łodzi i Filharmonii Łódzkiej. Obecni byli także dyrektorzy szkół ,nauczyciele oraz uczniowie biorący udział w Festiwalu. Podczas koncertu występowali soliści oraz zespoły , które zajęły pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach. W przeglądzie uczestniczyło 917 osób - uczniów i nauczycieli województwa łódzkiego z 87 szkół i placówek oświatowych: szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, przedszkoli , zespołów szkół specjalnych oraz młodzieżowych domów kultury. Jury zwróciło uwagę na wysoki poziom wykonawców, bardzo ciekawe aranżacje , akompaniamenty na żywo, doskonałą emisję , dobór repertuaru do możliwości głosowych uczniów. Ilość nagrodzonych uczestników Przeglądu świadczy o doskonałym przygotowaniu uczniów przez nauczycieli, dyrygentów , instruktorów. Wszystkim uczestnikom za udział dziękujemy i GRATULUJEMY.

WYNIKI PRZEGLĄDU - WERDYKT JURY

Jury w składzie:

Pani   prof. dr hab.  Anna Domańska – Przewodnicząca,   Pani  Joanna Kucharska,  Pani  Emilia Jurczak,  Pani  dr Elżbieta Woźnicka,  Pani dr Kamila Witerska, Pani  Halina Kowalczuk, Pani  Dorota Zając, Pani Ewa Piesiak, przyznało nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach następującym wykonawcom:

CHÓRY

Licea:

I miejsce

·        VI LO  w Łodzi, opiekun p. Maria Hubluk-Kaszuba

Gimnazja:

I miejsce

·        Gimnazjum nr 1 w Zgierzu, opiekun p. Małgorzata Ciechańska

·        Zespół Szkół Sportowych w Aleksandrowie Łódzkim, opiekun  p. Bożena Komorowska

II miejsceIIkoledy 2016 0038

·        Miejski Zespół Szkół  w Aleksandrowie Łódzkim,  opiekun p. Ewa Kolasa

III miejsce

·        Gimnazjum nr 21 im Marii Skłodowskiej- Curie  w Łodzi, opiekun p. Dorota Wróblewska

·        Gimnazjum nr 1 w Łasku, opiekun p. Bożena Kluch

Wyróżnienie

·        Gimnazjum w Kurowicach,  opiekun p. Magdalena Przybylska

·        Gimnazjum nr 31 w Łodzi, opiekun  p. Dorota Antos

Szkoły Podstawowe:

I miejsce

·        Szkoła Podstawowa nr 34 w Łodzi, opiekun p. Izabela Muszyńska

II miejsce

·        Szkoła Podstawowa nr 202 w Łodzi, opiekun p. Dorota Smolarek-Dąbrowska

·        Szkoła Podstawowa w Woli Zaradzyńskiej, opiekun p. Piotr Kilański

ZESPOŁY WOKALNE – PONADGIMNAZJALNE  I GIMNAZJUM

Licea

I miejsce

·        XXI LO im. Bolesława Prusa w Łodzi,
opiekun  p. Aleksandra Jawis – Polanowska

GimnazjaIIkoledy 2016 0007

III miejsce

·        Gimnazjum im. Św. Jadwigi Polski w Witoni,
opiekun p. Wioletta Olesińska

ZESPOŁY WOKALNE  -  SZKOŁY PODSTAWOWE

I miejsce

·        Szkoła Podstawowa nr 12 w Łodzi,  Zespół „Tuzinki", opiekun p. Izabela Muszyńska

·        Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim, Zespół „Humorki", opiekun  p. Małgorzata Domeradzka

II miejsce

·        Szkoła Podstawowa nr 48 w Łodzi,
opiekun p. Ewa Jóźwiak

·        Szkoła Podstawowa nr 173 w Łodzi,  opiekun p. Maria Sosnowska

III miejsceIIkoledy 2016 0056

·        Szkoła Podstawowa nr 189 w Łodzi, zespół„Ćwierćnuty" opiekun p. Anna Drajling

·        Szkoła Podstawowa w Bedoniu,  „Kolorowe Nutki" , opiekun p. Elżbieta Sobczyńska

Wyróżnienie

·        Szkoła Podstawowa nr 189, „Ćwierćnutki",
opiekun p. Anna Drajling

ZESPOŁY WOKALNO – INSTRUMENTALNE  GIMNAZJA

I miejsce

·        Katolickie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łodzi, opiekun p. Dorota Smolarek-Dąbrowska

Wyróżnienie

·        Gimnazjum w Lutomiersku,   Zespół „Taka historia" , opiekun p. Sławomir Kułak

·        Gimnazjum nr 3 w Łodzi, opiekun p. Alicja Szymańska

ZESPOŁY WOKLANO INSTRUMENTALNE – SZKOŁY PODSTAWOWE

I miejsce

·        Szkoła Podstawowa nr 2,  zespół „Szafa gra", opiekunowie p. Katarzyna Gronkiewicz, p. Krzysztof SłomczyńskiIIkoledy 2016 0011

·        Szkoła Podstawowa w Niesułkowie, Zespół „Od dzwonka do dzwonka", opiekun p. Bożena Urquidi

Wyróżnienie

·        Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Oświatowego,
opiekun p. Joanna Sztendel

·        Szkoła Podstawowa 113 w Łodzi, Zespół „Bum Bum Rurki", opiekun p. Jadwiga Prószyńska

DUETY

I miejsce

·        Szkoła Podstawowa nr 205 w Łodzi - Zuzanna Rudecka, Marek Grądzki, opiekun p. Anna Jeżyńska

II miejsce

·        Publiczne Gimnazjum im. gen. Józefa Lipskiego w Błaszkach,  Zespół „Twins", opiekun p. Wanda Socha

Wyróżnienie

·        Szkoła Podstawowa w Rzgowie,  Duet Promyki, opiekun s. Asumpta Janik

ZESPOŁY SZKÓŁ SPECJALNYCH

II miejsce

·        Zespół Szkół Specjalnych nr 5  w Łodzi,  Zespół „Iskierki" , opiekun p. Jolanta Saciuk, p. Wojciech Matusiak

III miejsce

·        Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Łodzi, duet Aneta Miękus i Arkadiusz Soliński, opiekun p. Tomasz KrupaIIkoledy 2016 0052

Wyróżnienie

·        Zespół Szkół Specjalnych nr 7, Zespół Wokalno-instrumentalny KRIM,  opiekun p. Zbigniew Tomczak

·        Zespół Szkół Specjalnych nr 6 w Łodzi,   Zespół „Aniołkowe nutki" , opiekun p. Iwona Kaftan

NAGRODY SPECJALNE

·        Przedszkole w Kurowicach,   Sandra Paluch, Miłosz Sabanty,
opiekun p. Magdalena Pawlik

·        Zespół Szkół Poligraficznych Zespół Wokalno –Instrumentalny,
opiekun p. Agnieszka Szymańska

SOLIŚCI

Licea

I miejsce

·        Liceum Ogólnokształcące w Żychlinie im Adama Mickiewicza,  Angelika Kubica,  opiekun p. Agnieszka Wawrzyniak

III miejsce

·        Zespół Szkół nr 3 w Kutnie,  Aleksandra Sobczyk , opiekun p. Katarzyna Szczepaniak

Wyróżnienie

·        II Liceum Ogólnokształcące w Łodzi,  Sara Organka,  opiekun p. Anna Dobrowolska

Gimnazja

I miejsce

·        Gimnazjum w Leśmierzu,  Patrycja Olczak,
opiekun p. Monika Kryszkiewicz

·        Gimnazjum w Wiączyniu Dolnym,  Wiktoria  Lauks,  opiekun p. Adam WoźnickiIIkoledy 2016 0062

II miejsce

·        Gimnazjum Ojców Bernardynów w Łodzi, Juliana Górecka,  opiekun p. Piotr Jedlina

III miejsce

·        Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 w Łodzi,  Karolina Królasik,  opiekun p. Izabela Sulima

Wyróżnienie

·        Gimnazjum w Żychlinie,  Wiktoria Żernicka,

opiekun p. Agnieszka Wawrzyniak

·        Studium Piosenki Magdaleny Szukalskiej,  Lara Hidane,  opiekun p. Magdalena Szukalska

·        Studio Piosenki przy Społecznej Szkole Muzycznej im. Szpilmana w Łodzi,  Magdalena Barszczewska,
opiekun p. Marlena Barszczewska

Szkoły Podstawowe

I miejsce

·        Młodzieżowy Dom Kultury , Zuzanna Papis,
opiekun p. Bożena Komorowska

II miejsce

·        Szkoła Podstawowa 172 w Łodzi,  Emanuel Tomaszewski, opiekun  p. Teresa Jedlina

III miejsce

·        Szkoła Podstawowa Abis w Łodzi,  Oliwia Tomczak, opiekun  p. Anna Lewandowicz

·        Szkoła Podstawowa nr 19 w Łodzi , Julia Michalik, opiekun p. Dorota Krych

·        Szkoła Podstawowa nr 45 w Łodzi, Wiktoria Kowalska , opiekun p. Magdalena Przybylska

·        Szkoła Podstawowa nr 125 w Łodzi Marcelina Miller, opiekun  p. Wiktoria Kawa

Wyróżnienie

·        Szkoła Podstawowa w Witoni,  Anna Pałczyńska,  opiekun p. Violetta Olesińska

·        Szkoła Podstawowa 164 w Łodzi,  Hanna Chaber, opiekun p. Ewa Woźniak

·        Szkoła Podstawowa nr 5 w Ozorkowie,  Amelia Jaworowska,  opiekun p. Dorota Chmielecka

·        Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Siedlcu, Igor Górniak , opiekun  p. Aneta Kuczkowska

·        Szkoła Podstawowa nr 1 w Poddębicach,  Aleksandra Nowak, opiekun p. Agnieszka Kapituła

·        Zespół Szkół Specjalnych nr 5w Łodzi, Zuzanna Szepietowska  opiekun p. Jolanta Saciuk

Koordynator merytoryczny Przeglądu

Halina Kowalczuk

Szanowni Państwo, dyplomy nagrodzonych i wyróżnionych można odebrać w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi w pokoju nr 205.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu