logo-ko-20x10   logop2         logo

Zapraszamy nauczycieli przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej do udziału w OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE EDUKACYJNYM „JEDZIE POCIĄG Z DALEKA”. Celem projektu jest stwarzanie dzieciom możliwości do spontanicznej, odtwórczej i twórczej ekspresji artystycznej: muzycznej, plastycznej i teatralnej oraz zapoznanie z kulturą wybranych państw europejskich. Projekt jest zgodny z podstawą programową, a zadania pozwalają na jego realizację w nauczaniu zdalnym.

Regulamin

Zadania

Plakat projektu

 

Pierwszy miesiąc działań w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Jedzie pociąg z daleka" już za nami. Uczestnicy poznawali zawody związane z kolejnictwem, historię kolei, inscenizowali wiersze o tej tematyce oraz śpiewali piosenki. Pierwsza część projektu dotyczyła Polski i jej atrakcji turystycznych. W projekcie bierze udział 38 placówek edukacyjnych z całek Polski - przedszkoli i klas 1-3.

 pierwsze działania-small                jedzie pociag small 

W listopadzie nasz projektowy pociąg przemierzał Czechy i Słowację. Dzieci uczyły się czeskich piosenek i rymowanek, tańczyły polkę, a także poznawały bajki i legendy naszych sąsiadów. Same także projektowały bilety kolejowe i wykonywały proste animacje. 

jedzie pociag listopad small