W ramach akcji Bibliotekarze-Nauczycielom tworzona jest lista pomocy dotyczących nauczania zdalnego dla nauczycieli: http://pbw.lodz.pl/Nauczanie%20zdalne.html . Oferta jest ciągle aktualizowana.
Stale udostępniana jest za darmo, zdalnie wykupiona przez Bibliotekę baza 2245 e-książek Wydawnictwa PWN Ibuk Libra https://libra.ibuk.pl/. Czytelnicy Biblioteki mogą korzystać z niej po przesłaniu zgłoszenia mailem i otrzymaniu kodu PIN.
Stale uzupełniany jest wykaz zestawień bibliograficznych na poszukiwane przez nauczycieli tematy, dostępny na stronie: http://pbw.lodz.pl/zestawienia_bibliograficzne.htm
Na profilu Biblioteki w medium społecznościowym:  https://www.facebook.com/pbwlodz umieszczane są codzienne porady, związane najczęściej z darmowymi narzędziami on-line do pracy zdalnej dla każdego nauczyciela (Zwiedzaj świat nie wychodząc z domu, przygotuj wirtualne puzzle, kolaż ze zdjęć, grafikę, plakat czy barwną prezentację multimedialną). Kontynuowane są akcje: Książka tygodnia, Film na weekend, ułatwiające wybory pozycji, po które warto sięgnąć w trakcie przebywania w domu.