Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi zaprasza nauczycieli, wychowawców, psychologów i pedagogów, pracujących z dziećmi w wieku 8-14 lat, do realizacji programu promocji zdrowia i dobrego samopoczucia pod nazwą:

APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ.

Celem programu APTECZKA jest rozwijanie w dzieciach podstawowych umiejętności społecznych i emocjonalnych oraz przygotowanie do samodzielnego radzenia sobie
w sytuacjach trudnych, by wzmocnić ich odporność na stres, kształtować optymistyczne, pozytywne nastawienie do życia.
Zajęcia z dziećmi prowadzone są na podstawie opracowanych scenariuszy i materiałów dodatkowych. Przed przystąpieniem do programu nauczyciel uczestniczy w 14 – godzinnym szkoleniu.
Szkolenia prowadzone są metodami warsztatowymi przez Trenerów programu. W trakcie jednego roku szkolnego nauczyciel prowadzi zajęcia w wymiarze 2 lub 3 spotkania w każdym bloku tematycznym.

Materiały dla nauczyciela do realizacji zajęć z dziećmi:
 Propozycje listów do rodziców.
 Propozycje materiałów dodatkowych.
 Praktyczny segregator, który można uzupełniać, dodając w trakcie realizacji programu własne materiały i pomysły uzupełniające program.
 Pamięć USB z nagranymi materiałami do wykorzystania.

Na podstawie zakupionych materiałów nauczyciel może prowadzić zajęcia w kolejnych latach z kolejnymi grupami dzieci.

Zajęcia odbędą się w dniach 14, 17 i 21 maja 2018 r. w godz. 15.00 - 19.00. Karta zgłoszenia na kurs jest do pobrania na stronie http://www.wodn.lodz.pl/wodn/
Nr kursu 474.

Koszt zajęć 400 zł, w tym 200 zł szkolenie i 200 zł materiały.
Trenerzy programu: Bogusława Rajska, Barbara Papierz
Kontakt: 42 636 99 08, 42 630 40 55 Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Więcej informacji o programie ...