Drodzy Dyrektorzy i Nauczyciele,
w Nowym Roku Szkolnym 2016/2017
życzymy Wam wielu inspiracji, śmiałych zamierzeń, sukcesów w realizacji przyjętych planów, zadowolenia  z wykonywanej pracy.
Zapraszamy do Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi.
Z radością będziemy Was wspierać i pomagać w doskonaleniu zawodowym.
Możecie na nas liczyć jak na dobrych przyjaciół.

    Dyrekcja i Pracownicy WODN w Łodzi

zyczenia21

 

projekt edukacjaW mijającym roku szkolnym Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi rozpoczął realizację trzyletniego projektu edukacyjnego „Regionalna edukacja historyczna i wychowanie patriotyczno-obronne młodzieży szkolnej oparte na łódzkich tradycjach walk o niepodległość Polski".

Więcej…

 

Serdecznie zapraszam do udziału w 20-godzinnym kursie doskonalącym „Uczymy 6 i 7 latki w klasie pierwszej 2016-17", który rozpoczyna się 8 września 2016 r.
Kurs jest bezpłatny.

Więcej…

 

11 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 149 w Łodzi odbył się finał VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Szaradziarskiego „ŁAMIGŁÓWKI MĄDREJ GŁÓWKI".
Patronat nad konkursem objął Łódzki Klub Szaradzistów „ALFA" oraz Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi.

Więcej…

 

wodn koalicja logo

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli na Koalicje Kultury.

Koalicje Kultury to regionalna odsłona ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura, ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zorganizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Operatorem projektu w województwie łódzkim jest Muzeum Sztuki w Łodzi, którego propozycję programową NCK uznało za najlepszą.

Szkolenia - Łowicz, Parzęczew, Radomsko, Konstantynów Łódzki

Więcej…

 

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego do wzięcia udziału w II Przeglądzie Piosenki Turystycznej

Więcej…

 

Przedstawicielstwo Walonia-Bruksela Ambasada Belgii w Warszawie serdecznie zaprasza czynnych zawodowo nauczycieli języka francuskiego (oraz ewentualnie osoby przygotowujące się do pracy w zawodzie) do przesyłania zgłoszeń na letnie stypendia na Uniwersytecie w Louvain-la-Neuve w Belgii.
Szczegóły na stronie: http://www.ore.edu.pl/wydzialy/rozwoju-kompetencji-jezykowych/6740-wakacyjne-stypendia-na-uniwersytecie-katolickim-w-louvain-la-neuve.

 

Szanowni Państwo, zapraszamy do podjęcia kształcenia w ramach studiów podyplomowych organizowanych w Roku Akademickim 2015/2016 przez Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.

Po ich ukończeniu już w nowym roku szkolnym 2016/2017 będziecie Państwo legitymować się nowymi kwalifikacjami takimi jak: PRZYGOTOWANIE PEDAGOGICZNE, EDUKACJA WCZESNOSZKOLNAOLIGOFRENOPEDAGOGIKA, TERAPIA PEDAGOGICZNA, NAUCZANIE MATEMATYKI W SZKOLE, LOGOPEDIA

Więcej…

 

Polecamy bogatą ofertę studiów podyplomowych oferowaną przez Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi, z którą Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi współpracuje w zakresie doskonalenia nauczycieli od wielu lat.

Poniżej zamieszczamy adresy e-mailowe oraz numery telefonów kontaktowych, pod którymi mogą Państwo uzyskać bliższe informacje:

Więcej…

 

UWAGA! WAŻNE INFORMACJE dla nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej zainteresowanych uzyskaniem dodatkowych kwalifikacji!

Więcej…

 

Ważne dla autorów i czytelników Przeglądu Edukacyjnego! Miło nam poinformować, że nasze czasopismo, w wyniku objęcia go przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oceną parametryczną, zostało umieszczone w 2015 r. na liście czasopism naukowych Grupy B (nie posiadają one współczynnika wpływu Impact Factor) pod numerem 1383. Oprócz wykazu tytułów lista zawiera także liczbę punktów, które można otrzymać za publikację w wybranym piśmie. Jeśli będziecie Państwo Autorami „Przeglądu Edukacyjnego”, możecie uzyskać aż pięć punktów, istotnych dla Waszej drogi naukowej. Serdecznie zapraszamy do współtworzenia naszego pisma, które jest platformą wymiany doświadczeń między szkołami i nauczycielami. Zachęcamy również doi odwiedzania jego strony (link PUBLIKACJE → Przegląd Edukacyjny)

 

KOMUNIKAT JURY

II KONKURSOWYCH PREZENTACJI KOLĘD i PASTORAŁEK DLA SZKÓŁ I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO „Kolędujemy razem”.

Więcej…

 

Gala II Konkursowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek dla szkól i placówek oświatowych województwa łódzkiego „Kolędujemy razem” 2015

8 stycznia br. w niezwykle fotogenicznym wnętrzu, jakim jest w Łodzi patio Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej odbyła się Gala Kolędowa 2015. Jak nazwa wydarzenia wskazuje – wystąpili najlepsi z najlepszych uczestników II Konkursowego Przeglądu Kolęd
i Pastorałek, którego przesłuchania pod hasłem „Kolędujemy razem” odbyły się 8-10 grudnia 2015 r. w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi. To właśnie Ośrodek był już po raz drugi organizatorem przeglądu, a jego pomysłodawczynią
i inspiratorem niezmiennie Pani Halina Kowalczuk - specjalista w zakresie edukacji artystycznej – koordynator merytoryczny Przeglądu.

Więcej…

 

Akademia Filmowa w Multikinie w Łodzi!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli - Akademia Filmowa Multikina proponuje interesujące i wartościowe filmy adresowane do uczniów z różnych etapów edukacyjnych. Projekcjom filmowym towarzyszą prelekcje prowadzone przez konsultantów WODN w Łodzi. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty edukacyjnej Multikina w Łodzi.

Więcej…