Zapraszamy na  seminarium dla pedagogów i psychologów – wielokulturowość i problem uchodźstwa w polskiej szkole . Tematyka zajęć dotyczyć będzie wyzwań, jakie niesie ze sobą wielokulturowość w obowiązującym systemie edukacji, konfliktów wychowawczych i rówieśniczych, mediacji na poziomie szkolnym, współpracy z rodzicami uczniów polskich i uchodźczych/pochodzących z mniejszości.

Więcej…

 

Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi zaprasza nauczycieli wszystkich edukacji do udziału w 30 – godzinnym kursie e-learningowym ,,Sztuka oceniania. Jak oceniać osiągnięcia edukacyjne aby wspierać rozwój ucznia".

Więcej…

 

Szanowni Państwo, zapraszamy do podjęcia kształcenia w ramach studiów podyplomowych organizowanych w Roku Akademickim 2015/2016 przez Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.

Po ich ukończeniu już w nowym roku szkolnym 2016/2017 będziecie Państwo legitymować się nowymi kwalifikacjami takimi jak: PRZYGOTOWANIE PEDAGOGICZNE, EDUKACJA WCZESNOSZKOLNAOLIGOFRENOPEDAGOGIKA, TERAPIA PEDAGOGICZNA, NAUCZANIE MATEMATYKI W SZKOLE, LOGOPEDIA

Więcej…

 

Polecamy bogatą ofertę studiów podyplomowych oferowaną przez Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi, z którą Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi współpracuje w zakresie doskonalenia nauczycieli od wielu lat.

Poniżej zamieszczamy adresy e-mailowe oraz numery telefonów kontaktowych, pod którymi mogą Państwo uzyskać bliższe informacje:

Więcej…

 

UWAGA! WAŻNE INFORMACJE dla nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej zainteresowanych uzyskaniem dodatkowych kwalifikacji!

Więcej…

 

azk logo TIK-logo 

Akademia Zajęć Komputerowych i  TIKowy Niezbędnik Nauczyciela zapraszają do udziału w cyklu bezpłatnych zajęć w trybie stcjonarnym lub on-line (platforma Moodle). W programie znajdziecie Państwo wiele propozycji wykorzystania komputera i zasobów Internetu w pracy dydaktycznej nauczycieli różnych specjalności i etapów kształcenia. Szczegółowe informacje związane z tematyką i zasadami udziału w tych i innych kursach komputerowych zamieszczamy na stronie Edukacji Informatycznej

 

Ważne dla autorów i czytelników Przeglądu Edukacyjnego! Miło nam poinformować, że nasze czasopismo, w wyniku objęcia go przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oceną parametryczną, zostało umieszczone w 2015 r. na liście czasopism naukowych Grupy B (nie posiadają one współczynnika wpływu Impact Factor) pod numerem 1383. Oprócz wykazu tytułów lista zawiera także liczbę punktów, które można otrzymać za publikację w wybranym piśmie. Jeśli będziecie Państwo Autorami „Przeglądu Edukacyjnego”, możecie uzyskać aż pięć punktów, istotnych dla Waszej drogi naukowej. Serdecznie zapraszamy do współtworzenia naszego pisma, które jest platformą wymiany doświadczeń między szkołami i nauczycielami. Zachęcamy również doi odwiedzania jego strony (link PUBLIKACJE → Przegląd Edukacyjny)

 

KOMUNIKAT JURY

II KONKURSOWYCH PREZENTACJI KOLĘD i PASTORAŁEK DLA SZKÓŁ I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO „Kolędujemy razem”.

Więcej…

 

Gala II Konkursowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek dla szkól i placówek oświatowych województwa łódzkiego „Kolędujemy razem” 2015

8 stycznia br. w niezwykle fotogenicznym wnętrzu, jakim jest w Łodzi patio Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej odbyła się Gala Kolędowa 2015. Jak nazwa wydarzenia wskazuje – wystąpili najlepsi z najlepszych uczestników II Konkursowego Przeglądu Kolęd
i Pastorałek, którego przesłuchania pod hasłem „Kolędujemy razem” odbyły się 8-10 grudnia 2015 r. w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi. To właśnie Ośrodek był już po raz drugi organizatorem przeglądu, a jego pomysłodawczynią
i inspiratorem niezmiennie Pani Halina Kowalczuk - specjalista w zakresie edukacji artystycznej – koordynator merytoryczny Przeglądu.

Więcej…

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą OFERTĄ NA STYCZEŃ – LUTY 2016 r.  

 

INFORMACJA O KONKURSIE - POMNIK HISTORII. ŁODŹ – WIELOKULTUROWY KRAJOBRAZ MIASTA PRZEMYSŁOWEGO

Już po raz kolejny XLVII Liceum Ogólnokształcące w Łodzi organizuje konkurs Pomnik Historii. Łódź – wielokulturowy krajobraz miasta przemysłowego. Konkurs objęty jest patronatem Prezydenta Miasta Łodzi oraz Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

Więcej…

 

Akademia Filmowa w Multikinie w Łodzi!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli - Akademia Filmowa Multikina proponuje interesujące i wartościowe filmy adresowane do uczniów z różnych etapów edukacyjnych. Projekcjom filmowym towarzyszą prelekcje prowadzone przez konsultantów WODN w Łodzi. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty edukacyjnej Multikina w Łodzi.

Więcej…

 

UWAGA! Ważne informacje dla nauczycieli języków obcych wszystkich typów szkół i przedszkoli! Serdecznie zachęcamy do udziału!

Więcej…

 

EGIS – wyłączny przedstawiciel eBeam i Express Publishing w Polsce oraz Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli zapraszają dyrektorów (przedstawicieli) szkół i nauczycieli na spotkanie poświęcone wdrażaniu nowoczesnych technologii oraz rozwijaniu kompetencji nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji

Więcej…

 

Krzysztof Zanussi o strategiach życia, twórczości, wartościach i sztuce.

Więcej…